Řada nešťastných příhod

10. září 2017 v 21:16 | InvisibleNessie |  Books
Tenhle článek je věnovaný jedné knižní sérii, kterou by si měl přečíst (aspoň podle mě) každý. Název Řada nešťastných příhod (v originále: A series of unfortunate events) asi prozradí, že nejde o moc optimistickou knihu...no a je to docela pravda.
Série má dohromady třináct knih a každá kniha má třináct kapitol (Nešťastné číslo samozřejmě nesmí chybět).
Aby jsme se dostali k tomu, o čem je tahle série knih. Sourozenci Violet (14-15let), Klaus (12-13let) a Sunny (batole) jsou sourozenci z dobré rodiny. Všichni jsou chytří: Klaus přečetl snad všechny knihy a Violet dokáže vyrobit cokoli z čehokoli. Příběh začíná jeden den na pláži, tam za dětmi příjde pan Poe (pracuje v bance) a oznámí jim, že jejich rodiče zemřeli při velkém požáru, který zničil jejich dům. Proto zaveze sourozence k jejich novému opatrovníkovi, který se jmenuje Hrabě Olaf (a ne, není to sněhulák a ne rozhodně nemá ráda vřelá obětí...)
Toho ale nezajímají tři sourozenci, ale spíš jejich obrovské dědictví, které po sobě zanechali jejich rodiče.
Tohle si můžete přečíst na internetu, takže vám řeknu páre důvodů, proč si to přečíst. Takže v první řadě spisovatel Lemony Snicket (a zároveň vypravěč příběhu) píše absolutně dokonale (taky mám velký respekt k překladateli, protože, jak sami pochopíte, tohle by nezvládl přeložit každý) a určitě stojí za to, všímat si detailů. Rozhodně nechybí napětí a nenechte se zmást, že v prvních asi pěti knihách se nic extra neděje, ty další jsou absolutně našlapané záhadami atd.
Myslím že každý z vás si určitě chce přečíst o převlecích, svatbě, nejjedovatějším hadovi, gramatice, okurkové polívce, žvýkačkách, poukázkách, úžasné Carmelitě, houslovém koncertu, věcech co letí, vránách, DP, operaci, hadí ženě, čokoládě, kouřovém signálu, houbovitém myceliu, cukřence, velkém hotelu a tak dále až se dostanete k poslední knize.
Takže být vámi, určitě si udělám čas a půjčím (nebo koupím) všechny knihy a přečtu si je.
Nebo je tady někdo kdo tuhle úžasnou nepřekonatelnou a nezapomenutelnou sérii už četl? Můžete se pochlubit do komentáře.
Tak zatím Ahoj! A buďte rádi, že neznáte hraběte Olafa...
P.S.: Až budete mít knihy dočtené (no dobře, můžete i dřív), podívejte se i na seriál (já jsem asi v pátém dílu-zatím to má osm-a je to dost dobré)

Nakonec malý joke (ten kdo nečetl, asi nepochopí)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ziegy Ziegy | Web | 14. září 2017 v 19:49 | Reagovat

Miluju tuhle sérii a viděla jsem i film 😍

2 raven ohair raven ohair | 20. září 2017 v 16:27 | Reagovat

Knihy jsem nečetla ani jsem neviděla seriál ale pokud budu mít někdy čas tak si je určitě ráda přečtu.😁

3 Ella Queen Ella Queen | Web | 17. října 2017 v 21:56 | Reagovat

Ani nevím, že existuje seriál, existenci knížek jsem už zaznamenala,ale seriál...no.

Každopádně, film jsem viděla nejmíň 20x a je to jeden z absolutně nejlepších filmů co sem kdy viděla. Jimm Carey, jako vždy zahrál roli úžasně a proto se se sestrou občas zdravíme slovy: ahoj, ahoj, ahoj..já jsem váš milovaný hrabě Olaf.

A ještě mě rozesmálo, jak si napsala že rozhodně nemá rád vřelá obětí. .D

BTW: kdo věděl, že herec Klause měl původně hrát Harryho POttera? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama